Matty Cash szczęśliwy. „Wyjątkowy dzień dla mnie i mojej rodziny”

Artykuł
Twitter.com/Matty Cash

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa podał listę piłkarzy powołanych na ostatnie spotkania eliminacji do mistrzostw świata w 2022 roku. W kadrze na listopadowe starcia przeciwko Andorze i Węgrom nie brakuje niespodzianek. Największą z nich jest debiutujący po otrzymaniu polskiego obywatelstwa piłkarz Aston Villi, Matty Cash.

Wśród powołanych 27 zawodników nie znalazł się żaden piłkarz klubu PKO BP Ekstraklasy. Niespodziankę stanowi powołanie Kamila Grabary, który w ostatnim czasie spisuje się bardzo przeciętnie, gdyż znacząco przyczynił się do dwóch porażek swojej drużyny, grającej na co dzień w lidze duńskiej.

Zadziwiające już również powołanie dla Przemysława Płachety, który od początku sezonu rozegrał w Norwich City zaledwie 3 minuty. W kadrze zabrakło miejsca dla solidnie grającego w Dynamie Moskwa Sebastiana Szymańskiego, a także dla brylującego na boiskach Ekstraklasy 19-letniego Jakuba Kamińskiego z Lecha Poznań. Do kadry po kontuzji powrócił Arkadiusz Milik.

Jednak najczęściej komentowanym nazwiskiem, które zaprosił na zgrupowanie Paulo Sousa, jest obrońca Aston Villi Matty Cash, który przed tygodniem otrzymał polskie obywatelstwo.

 

Sam zainteresowany wyraził ogromną radość, z faktu powołania do reprezentacji oraz zaznaczył, że nie może doczekać się w niej debiutu.

 

 

Najbliższe spotkanie Reprezentacja Polski rozegra na wyjeździe z Andorą 12 listopada w piątek. Ostatnie spotkanie eliminacji do mistrzostw świata rozegramy z Węgrami, 15 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Źródło: Twitter.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy