Mariusz Błaszczak: Jesteśmy przygotowani na to, że ten kryzys będzie trwał

Artykuł
Szef resortu zachęcił do wstępowania do Wojska Polskiego
Fot. Flickr/Ministerstwo Obrony Narodowej

– Służby stoją na straży bezpieczeństwa Polski i UE. Jesteśmy przygotowani na to, że ten kryzys będzie trwał. Żołnierze Wojska Polskiego, policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej są przygotowani, żeby zapewnić bezpieczeństwo – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w programie „Gość Wiadomości”.

Błaszczak zapewnił, że „warunki na granicy są dobre, ale to są warunki poligonowe”. – Nie ma problemu z wyżywieniem – dodał.

– Przygotowujemy się na to, że strzeżenie polskiej granicy będzie wymagało dalszego wsparcia żołnierzy Wojska Polskiego – mówił minister.

Błaszczak podziękował „ludziom, którzy mieszkają w terenie przygranicznym za okazywane wyrazy wdzięczności naszym żołnierzom, za słowa uznania dla ich służby”.

– Nie ulega wątpliwości, że reżim Łukaszenki próbował doprowadzić do kryzysu migracyjnego dużej skali. To się nie udało Łukaszence. Tymczasowe ogrodzenie opóźniło napór i pomogło chronić granicę. Niezbędne jest stałe ogrodzenie – stwierdził Błaszczak.

Szef resortu zachęcił do wstępowania do Wojska Polskiego – do wojsk operacyjnych i Terytorialsów.

Przypomniał, że że uż wkrótce wspierać nas będą na granicy żołnierze brytyjscy, jest też deklaracja żołnierzy z Estonii. – Będą pomagać m.in. w naprawie infrastruktury, ogrodzenia – powiedział.

Źródło: TVP, portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy