„Mam nadzieję, że ta rozmowa przyniesie korzyści Polsce i Francji”. Andrzej Duda po spotkaniu z Emmanuelem Macronem

Artykuł
Prezydenci Emmanuel Macron i Andrzej Duda
Fot. PAP/EPA/YOAN VALAT

Mam nadzieję, że ta ważna, przyjacielska rozmowa przyniesie korzyści Polsce, Francji i UE - napisał na Twitterze po spotkaniu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem prezydent Andrzej Duda. Podziękował też francuskiemu przywódcy za zaproszenie i spotkanie.

„Dziękuję prezydentowi Emmanuelowi Macronowi za zaproszenie i bardzo udane spotkanie w Paryżu. Mam nadzieję, że ta ważna, przyjacielska rozmowa przyniesie korzyści Polsce, Francji i UE” - napisał prezydent.

Prezydent Duda przebywa w środę w Paryżu z roboczą wizytą, podczas której spotkał się z prezydentem Macronem. Rozmowy przywódców dotyczyły współpracy w kwestiach gospodarczych, w zakresie polityki bezpieczeństwa, a także współpracy obu krajów w ramach UE oraz ochrony granicy Unii.

Energetyka wśród tematów rozmowy

Prezydent Macron powitał prezydenta Dudę na dziedzińcu Pałacu Elizejskiego około godz. 13, następnie odbyły się rozmowy plenarne w formie lunchu, a potem - kilkudziesięciominutowa rozmowa w cztery oczy obu prezydentów.

Po rozmowach obu przywódców szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch poinformował PAP, że wśród tematów spotkania były partnerstwo strategiczne w sprawach energetyki, redukcja napięć między Polską a instytucjami Unii Europejskiej i przełamywanie podziałów w Unii.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy