Macierewicz w Republice: 55 kłamstw na 77 minut programu TVN [wideo]

Tomasz Domański 05-10-2022, 21:15
Artykuł
Telewizja Republika

"Powinniśmy przestać się bać propagandy TVN-owskiej", powiedział w audycji "Pilnujmy Polski", były szef MON Antoni Macierewicz. Według przewodniczącego podkomisji badającej przyczyny katastrofy prezydenckiego Tupolewa przed 12 laty w Smoleńsku, autor reportażu wyemitowanego w programie "Czarno na Białym" dopuścił się zaprezentowania co najmniej 55 kłamstw i nieprawd. Dziś A. Macierewicz poinformował o złożeniu skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na nadawcę, w celu wyciągnięcia konsekwencji za wprowadzanie opinii publicznej w błąd, mówił w rozmowie z Adrianem Stankowskim.

- Ten program ma 77 minut ("Czarno na Białym", przyp. red.), a my zidentyfikowaliśmy co najmniej 55 kłamstw, powiedział w Republice Antoni Macierewicz. To jest niebywałe! To jest wielki prorosyjski akt i musimy sobie zdawać z tego sprawę, podkreślił.

Zobacz też: Wrogowie Polski nie śpią. Wyniki prac podkomisji smoleńskiej raz jeszcze [wideo]

- TVN, kierownictwo PO i inni atakujący raport, winą obarczają prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i gen. Andrzeja Błasika; my jako społeczeństwo musimy się przeciwstawiać tego rodzaju działaniom, ocenił A. Macierewicz.

Pisaliśmy wcześniej: Stek bzdur w „Czarno na białym”. Wiertnicza znowu manipuluje faktami?

- TVN ma obowiązek sprostowania, zobaczymy czy to zrobią, czy nie, jednocześnie zwracamy się do KRRiTV, żeby wyciągnęła konsekwencje wobec tej gigantycznej kampanii antypolskiej i prorosyjskiej, powiedział w Republice.

Takie są fakty: Kierwiński: jest pan kłamcą! Macierewicz: daliście się nabrać tvn-owi [wideo]

- TVN to jest stacja, która propaguje prorosyjskość, skwitował w końcówce audycji "Pilnujmy Polski".


Cała rozmowa już niebawem na naszym kanale w serwisie YT oraz w portalu tvrepublika.pl

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy