Macierewicz: Posłowie Lewicy w polskim Sejmie gloryfikują totalitaryzm

Poseł Maciej Konieczny gloryfikujący totalitarny system komunistyczny
sejm.gov.pl

Ludzie z Lewicy głosują sowieckim gestem totalitarnym. Głosują przeciwko polskim patriotom walczącym o niepodległość, podnosząc zaciśniętą pięść. To jest przestępstwo. Konstytucja zabrania posługiwania się symbolami totalitarnymi Myślą, że są bezkarni. Muszę im powiedzieć, że nie będą — powiedział na antenie Telewizji Republika były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

W programie „Pilnujmy Polski!” Antoni Macierewicz odniósł się do skandalicznego zachowania posłów totalnej opozycji w Sejmie oraz prowadzonej polityki historycznej.

- W 1968 roku „Łupaszka” był przywoływany jako przestępca jako zbrodniarz. Dzisiaj tą samą sowiecką propagandę powtarzają ludzie PO i Lewicy. I to powtarzają w sposób brutalny, chamski, antypatriotyczny i antypolski — mówił Macierewicz

-To jest tak samo, jakby atakowali Powstańców Kościuszkowskich, Powstańców Listopadowych, Powstańców Styczniowych, nie mówiąc już o Warszawskich. To jest atak na polską myśl i działalność niepodległościową — Marszałek senior odniósł się również do działań postkomunistów stojących na czele Lewicy.

- Upowszechnianiem symboli komunistycznych chcą wprowadzić komunistyczny program i przywrócić komunistyczny system. Zespołem Lewicy kierują ludzie, którzy byli w PZPR ludzie, którzy służyli w aparacie bezpieczeństwa — podkreślił Macierewicz.

Polityk wskazał również na potrzebę powszechnej edukacji oraz uświadamiania społeczeństwa w zakresie prawdy historycznej.

- Wczoraj podczas dyskusji referowania rocznicy śmierci „Łupaszki”, trzy panie z Lewicy w polskim sejmie szkalowały polskich bohaterów. To jest skutek propagandy PO, która podkreślała przez ostatnie lata, że polskość nie jest potrzebna, że niepodległe państwo nie jest istotne — zaznaczył marszałek senior.

- Pseudoargumenty są wysuwane wobec wielu Żołnierzy Niezłomnych. To jest ten sam kierunek, co dziś stosuje Łukaszenka — odniósł się do propagandowych kłamstw postkomunistów Macierewicz.

CZYTAJ: Szczyt arogancji. Skandaliczne zachowanie opozycji w Sejmie

Źródło: TV.Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy