Lumpozeum. Chcą otwarcia Muzeum Koszulki Piłkarskiej

Artykuł
Na zrzutka.pl pod nazwą "LUMPOZEUM" - Muzeum koszulki piłkarskiej trwa wsparcie projektu
Fot. pixabay/alessandra1barbieri

Na Opolszczyźnie może powstać pierwsze w Polsce Lumpozeum, czyli Muzeum Koszulki Piłkarskiej. Miałaby tam znajdować się wielka wystawa piłkarskich koszulek i warsztat krawiecki.

Maciej Nowak poinformował, że zależy mu na tym, aby projekt dopełnił wcześniejszą akcję „Oddaj fejka", w ramach której były zbierane koszulki piłkarskie dla biednych dzieci z całego świata.

- Pomysł utworzenia muzeum, to dopełnienie naszego wcześniejszego projektu „Oddaj fejka", w ramach którego gromadzimy koszulki piłkarskie dla biednych dzieci z całego świata. Chcemy robić coś dla ludzi i interesować sportem kolejne osoby - poinformował inicjator akcji i założyciel społeczności Stadionowe Lumpy Maciej Nowak.

W Lumpozeum znalazłby się również kącik warsztatu krawieckiego.

- Muzeum będzie nie tylko swego rodzaju wystawą, ale też miejscem spotkań. M.in. z młodymi adeptami sportu, czy polskimi i zagranicznymi piłkarzami. Planujemy także by w tym muzeum powstał kącik warsztatu krawieckiego, ponieważ często przychodzą do nas koszulki w ramach akcji „Oddaj Fejka" czy po prostu koszulki, które my dystrybuujemy potem na cały świat dla dzieci, których nie stać na nie. Zdarza się, że koszulki przychodzą zniszczone, a my będziemy je naprawiać, żeby każda z nich była coś warta i by żadna koszulka nie trafiła do kosza - zaznaczył Nowak.

- Na razie szukamy dobrego miejsca na ulokowanie naszego muzeum w regionie. Szukamy odpowiedniego lokalu użytkowego. Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, sponsorów i firmy, które chciałyby się podpisać pod takim projektem. To musi być pomieszczenie powyżej 30 metrów kwadratowych, by koszulki z naszej kolekcji mogły się tam pomieścić, bo będzie ich kilka tysięcy - przyznał.

 

Źródło: radio.opole.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy