Piłkarze Slavii Praga nie uklęknęli przed meczem z Arsenalem. W internecie zawrzało

Artykuł
Arsenal pokonał Slavię Praga 4:0 i awansował do półfinału Ligi Europy
Twitter/Football Ramble

Piłkarze czeskiej drużyny SK Slavia Praga nie klęknęli na boisku przed meczem z Arsenalem. Jest to To kolejna drużyna, która wyłamuje się z nowego zwyczaju tzw. Black Lives Matter.

Akcja „Black Lives Matter” jest skierowana przeciwko rasizmowi wobec czarnoskórych. Premier League zapoczątkowano ją na boiskach piłkarskich. Polega na tym, że przed każdym spotkaniem piłkarze klękają na kilka sekund.

W Pradze zobaczyliśmy zawodników Arsenalu wykonujących właśnie taki gest. Piłkarze Slavii w tym momencie postanowili po prostu stać. W internecie nie zabrakło komentarzy na ten temat. Wiele osób popierało zachowanie zawodników Slavii. Znaleźli się też tacy, którzy uznali, że wróciła do nich karma. Czeski zespół przegrał aż 0:4 i odpadł z rozgrywek. Arsenal pokonał Slavię Praga i awansował do półfinału Ligi Europy.

W Polsce dyskusja o klękaniu rozgorzała przed meczem z Anglią na Wembley. Polacy wówczas nie klęknęli. PZPN wydał komunikat, wyjaśniający, że polscy zawodnicy są przeciwni rasizmowi, ale wobec inicjatywy Black Lives Matter postanowiono zająć stanowisko neutralne.

Źródło: Twitter/Football Ramble/Meczyki

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy