Łódzkie z dobrym wynikiem. Ponad 40 tys. osób zaszczepiono w dwa dni
Ponad 1,6 mln mieszkańców woj. łódzkiego przyjęło minimum jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 – podano w poniedziałkowym raporcie na stronie rządowej. To o przeszło 40 tys. więcej niż w miniony poniedziałek 14 czerwca.
W regionie łódzkim przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 podano dotąd 1 659 339 osobom – poinformowano w środę na oficjalnych stronach służb ochrony zdrowia. W województwie jest o ponad 40 tys. zaszczepionych osób więcej niż w miniony poniedziałek.
Całkowicie zaszczepionych jest 624 684 mieszkańców regionu, czyli przez dwa dni przybyło blisko 30 tys. takich osób.
W kraju ogólna liczba szczepień przekroczyła 25 mln, a całkowicie zaszczepionych jest w Polsce ponad 10,2 mln osób.
W środę Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 241 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 23 w regionie łódzkim.
Najnowsze
Imigrant zgwałcił wielokrotnie 12-latkę z autyzmem i molestował 9-latkę
Rekord temperatury w Niemczech. Odwołane pociągi, popękała autostrada
"Nagle źle się poczuł i stracił przytomność". Nie żyje 50-letni Polak, który zasłabł podczas pracy na plantacji