Lionel Messi strzelił trzy gole w eliminacjach mundialu. Pobił rekord Pelego

Artykuł
Messi pobił rekord Pele i praktycznie w pojedynkę wprowadził Argentynę na mundial
Fot: Flickr/Fourth OP

Leo Messi zdobył trzy bramki dla Argentyny w wygranym meczu z Boliwią (3:0) w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata. Zawodnik PSG ma w dorobku 79 goli dla narodowej reprezentacji. Poprawił o dwa trafienia rekord legendarnego Brazylijczyka Pele.

Hat-trick Messiego był jego siódmym dla reprezentacji Argentyny. To były gole 77.,78. i 79. Messiego w kadrze narodowej. Tym samym Argentyńczyk poprawił osiągnięcie legendy brazylijskiego futbolu. Pele ma na koncie 77 bramek w reprezentacji i był najskuteczniejszym pod tym względem piłkarzem z Ameryki Południowej.

81-letni Brazylijczyk stracił to miano na rzecz Messiego. Do osiągnięcia Pelego, zbliża się też Neymar Jr. 29- latek ma na swoim koncie już 69. goli dla reprezentacji Brazylii. W eliminacjach w strefie CONMEBOL przewodzi Brazylia, która ma komplet zwycięstw.

Argentyna jest druga i traci 6 pkt. Przed oboma hegemonami Ameryki Południowej jeszcze dwa spotkania. Kilka dni temu po rozpoczęciu starcia Brazylii z Argentyną, na boisko wtargnęli działacze i domagali się aresztowania czterech Argentyńczyków za załamanie procedury covidowej i zatajenie tego przed przylotem na mecz.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy