Copa America 2021. Argentyna zwyciężyła. Po raz piętnasty
Argentyna zwyciężyła Copa America po raz piętnasty. W wielkim finale na Maracanie pokonała gospodarzy turnieju, Brazylijczyków 1:0. Bohaterem spotkania został strzelec jedynego gola Angel Di Maria.
To pierwsze trofeum zdobyte z reprezentacją Argentyny przez jednego z najlepszych piłkarzy świata Lionela Messiego. Napastnik Barcelony został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju. Razem z Kolumbijczykiem Luisem Diazem był królem strzelców – obaj zdobyli po cztery bramki, a Argentyńczyk dodatkowo zanotował pięć asyst.
#CopaAmérica ????
— Copa América (@CopaAmerica) July 11, 2021
O craque está sempre lá! Grande drible de Neymar ????????????
???????? Argentina ???? Brasil ????????#VibraElContinente #VibraOContinente pic.twitter.com/NuShnBsIrZ
W 22. minucie wielkiego finału Copa America Rodrigo de Paul zagrał z głębi pola do Angela Di Marii, który wyszedł sam na sam z Edersonem, podbił piłkę nad bramkarzem i zdobył gola, na którego Argentyna czekała 28 lat. To wtedy Argentyńczycy ostatnio zdobyli trofeum.
Brazylijczycy ponieśli pierwszą porażkę od trzech lat, gdy w ćwierćfinale mistrzostw świata w Rosji przegrali z Belgią 1:2. Po raz pierwszy również nie wygrali Copa America jako gospodarze.
#CopaAmérica ????
— Copa América (@CopaAmerica) July 11, 2021
¡¡¡EL GRITO DE TODO UN PAÍS!!! ???????? ????????
???????? Argentina ???? Brasil ????????#VibraElContinente #VibraOContinente pic.twitter.com/sbX8zaOBY3
Polecamy Życzyn. Akt dywersji
Wiadomości
Posłowie ze speckomisji zapoznają się w środę z informacją ABW o uszkodzeniu infrastruktury kolejowej
Europosłanka KO zarzuca innym sianie dezinformacji o sabotażu i pociągach. Sama jednak szerzy "fake newsy"
Najnowsze
Europosłanka KO zarzuca innym sianie dezinformacji o sabotażu i pociągach. Sama jednak szerzy "fake newsy"
Nowa twarz na czele Forum Młodych PiS. Decyzję podjął sam prezes Kaczyński
Rutkowscy wyprawili huczne 12. urodziny syna. Prezent? Wycieczka do Bangkoku!