Lewandowskiego czekają kolejne odznaczenia. Spychalski: Krzyż Komandorski to nie wszystko

Artykuł
Lewandowski otrzymał już Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski
Fot. Flickr/sbos2

– Z całą pewnością Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski to nie jest ostatnie odznaczenie, które Robert Lewandowski dostaje z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – stwierdził rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, odnosząc się do rekordu polskiego piłkarza.

Lewandowski został samodzielnym rekordzistą wszech czasów pod względem liczby bramek uzyskanych w jednym sezonie piłkarskiej Bundesligi. W meczu ostatniej kolejki pokonał bramkarza Augsburga Rafała Gikiewicza, powiększając dorobek do 41 strzelonych bramek. Lewandowski trafił do siatki w 90. minucie spotkania w Monachium, a tuż po tym golu sędzia zakończył spotkanie.

Spychalski, zapytany, czy prezydent Andrzej Duda przyszykował Order Orła Białego dla Roberta Lewandowskiego, odpowiedział, że prezydent wręczając 22 marca Lewandowskiemu Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski mówił, że przed polskim sportowcem jeszcze wiele sukcesów.

– Z całą pewnością to nie jest ostatnie odznaczenie, które Robert Lewandowski dostaje z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a po Krzyżu Komandorskim (są) jeszcze tylko trzy wyższe odznaczenia, więc z całą pewnością takie odznaczenie na Roberta Lewandowskiego będzie czekało – powiedział rzecznik prezydenta.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy