Lewandowski ze Złotą Piłką? Po internecie krąży przeciek, Boniek komentuje

Artykuł
Lewandowski był faworytem do zdobycia nagrody rok temu, niestety plebiscyt odwołano
Fot. Twitter/@GabrielStachPL

W środę w sieci pojawiło się zdjęcie, które wywołało serię spekulacji - użytkownik Twittera załączył zdjęcie z domniemanymi wynikami głosowania ws. Złotej Piłki za rok 2021. O swój komentarz pokusił się były prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Przeciek ws. Złotej Piłki
 
Użytkownik o pseudonimie Jeboisdeleauu wywołał burzę na Twitterze, publikując listę zawierającą wyniki plebiscytu Złotej Piłki organizowanego przez francuski dziennik „France Football”. Na 1. miejscu tej listy znajduje się Robert Lewandowski, kolejne miejsca zajmują Leo Messi, Karim Benzema, Mohamed Salah i Jorginho. 

Wszystko wskazuje na to, że opublikowana lista jest internetowym fejkiem - jakiekolwiek przecieki tego głosowania grożą poważnymi karami. Po drugie, niektóre nazwiska na liście zostały zapisane w sposób nieprawidłowy. - Ja, jako szef tego plebiscytu, nie mam w ogóle wglądu w wyniki. Nie chcę mieć - powiedział Nicolas Manissier, szef plebiscytu Złotej Piłki, w rozmowie z portalem goal.pl.

Boniek komentuje

Zbigniew Boniek pokusił się o komentarz do całej sprawy, zamieszczając na Twitterze wpis „A jednak”, który opatrzył emotikonami wskazującymi oklaski. Może to sugerować gratulacje wysłane pod adresem Lewandowskiego. Boniek znany jest jednak ze specyficznego poczucia humoru, a z pewnością wglądu w prawdziwe wyniki plebiscytu nie ma.

Źródło: sport.onet.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy