Lasy Państwowe przygotowują pozew dla GW. Chodzi o skandaliczne słowa o polskich leśnikach

Artykuł
Fot. Flickr/agencja.zajac

Treści podane we fragmentach artykułu z portalu „Gazety Wyborczej”, dotyczące brutalności strażników leśnych, którzy pomagają innym służbom w bronieniu Polskiej granicy, są krzywdzącym oszczerstwem godzącym w leśników – stwierdził Andrzej Józef Nowak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Lasy Państwowe zapowiedziały przygotowanie pozwu w tej sprawie.

Chodzi o tekst zamieszczony w Gazecie Wyborczej 22 listopada 2021 r. pod tytułem Gdzie są ludzie, którzy jeszcze niedawno wzywali pomocy?”. W tekście zasugerowano niehumanitarne działania funkcjonariuszom Straży Leśnej na obszarze objętym stanem wyjątkowym w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej.

„Niezdrowy wymysł autorki”

„Treści podane we fragmentach artykułu, dotyczące brutalności strażników leśnych, którzy pomagają innym służbom w bronieniu Polskiej granicy, są krzywdzącym oszczerstwem godzącym w leśników. „Po cichu”, „Bez świadków”, „Uprzątnąć”, „ciała zmarłych z wycieńczenia” – te zwroty użyte w artykule przez Panią Kuroń szkalują dobre imię pracowników Lasów Państwowych. Żaden z Polskich leśników tak się nie zachowuje, a mundur Polskiego leśnika nigdy nie był splamiony!” - ” – napisał dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Andrzej Józef Nowak. 

Jak stwierdził, „tekst jest niczym innym, jak niezdrowym wymysłem autorki”.

„Haniebne jest przypisywanie leśnikom takich zachowań. Nikt nigdy nie użył podobnych sformułowań wobec leśników. Uderzono w naszą godność i w naszą Instytucję. Leśnicy mają wysokie poczucie patriotyzmu, są zwykłymi normalnymi ludźmi, obywatelami Rzeczypospolitej, nie przestępcami - w jakim świetle przedstawia nas Pani Kuroń.” - wyraził swoje oburzenie.

„My Polscy leśnicy, pełniący zaszczytną i odpowiedzialną służbę leśną wzdłuż naszej wschodniej granicy, protestujemy przeciwko używaniu i publikowaniu takich treści.” - dodał.

Odpowiedź lasów państwowych

Zawsze polscy leśnicy bronili Ojczyzny, poświęcali dla niej życie. Od zawsze stoją na straży polskiej natury. Mamy honor i dumę, a nasz mundur to świętość. Nie ubrudzi go @gazeta_wyborcza która tą publikacją zapisze się w historii hańby dziennikarstwa” - ustosunkowały się do sprawy Lasy Państwowe na swoim Twitterze.

Lasy Państwowe zapowiedziały, że podejmą kroki prawne w sprawie tekstu z Gazety Wyborczej. Zostanie przygotowany pozew o naruszenie dóbr osobistych.

Źródło: polskatimes.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy