GW: „Polacy znów, jak w czasie wojny, nic nie robią dla umierających ludzi”. Internauci mają dość

Artykuł
Podczas II wojny światowej Polska została zrównana z ziemią
Fot. Twitter/@Jan34733995

Trwa kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Gazeta Wyborcza już któryś raz z kolei wykorzystała sytuację do szkalowania Polski i Polaków. Tym razem próbowano wzbudzić poczucie winy w naszym narodzie, przedstawiając alternatywną wersję II wojny światowej, w której Polacy są współwinni holokaustowi. Internauci nie wytrzymali. „To jest coś ohydnego...”

Polacy znów, jak w czasie wojny, nic nie robią dla umierających ludzi. Najgorsze jest poczucie niemego współudziału - pisze Gazeta Wyborcza w nagłówku artykułu.

Matka z Wrocławia: - W sprawie uchodźców na granicy widzę lustrzaną sytuację z tym, jak Polacy zachowywali się w czasie wojny. Za 40 lat znów jedni będą mówili, że nie wiedzieli, inni powiedzą: przecież ratowaliśmy. A tak naprawdę wszyscy siedzimy i patrzymy na tych umierających ludzi. Sytuacja się powtarza. Tak jakbyśmy nie wiedzieli, jak trzeba się zachować - czytamy w artykule.

Internauci nie wytrzymali

Opamiętam się i kulturą napiszę: to nie tylko skandaliczne przekłamanie i manipulacja. To jest coś ohydnego. Przyzwyczailiście nas, że jesteście ściekiem, omyłkowo nazywanym gazetą z dziennikarzami. Kiedyś być może tak było, ale to co wypisujecie np. tu jest ohydne i chyba karalne - napisał były poseł Tomasz Jaskóła.

Już dawno przebiliście dno, ale kolejny raz pokazujecie, że dla was nie ma rzeczy niemożliwych i, że można jeszcze niżej...” - napisał jeden z internautów. Kiedy miną środek ziemi zaczną się przebijać ku powierzchni planety. Taką mają koncepcję” - odpowiedział mu kolejny.

Polakom podczas okupacji niemieckiej za pomoc Żydom groziła śmierć. Polacy nie rozpoczęli 2-ej wojny światowej tylko byli jej ofiarą. Gazeta Wyborcza jest kłamliwym i podłym rynsztokiem”.

Nie wiem jak obrzydliwą trzeba być gnidą,żeby w ten sposób napluć na groby 6 milionów polskich ofiar 2 wojny światowej? Nie ma takiego rynsztoka, takiego gnojowiska, takiego szamba, które by to przebiło”.

To co piszecie to narracja w stylu żydokomuny. Niesamowite, że tak przetrwała do dzisiaj. Niech Michnik pozdrowi brata

Zrobiłam wam prawidłowe logo. Pozdrawiam serdecznie” - napisała jedna z internautek, wstawiając logo Gazety Wyborczej z rosyjską nazwą.

Źródło: TV Republika, GAZETA WYBORCZA

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy