Łapówkarstwo w Świnoujściu. CBA zatrzymało dwóch podejrzanych
Dwaj wrocławscy przedsiębiorcy zatrzymani przez CBA. Chodzi o korupcję w związku z budową parkingu przy terminalu promowym w Świnoujściu.
Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie prowadzą pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, śledztwo w kierunku popełniania przestępstw o charakterze korupcyjnym w związku z inwestycją Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. – budową parkingu przy terminalu promowym w Świnoujściu.
Funkcjonariusze CBA zatrzymali na terenie województwa dolnośląskiego dwie osoby podejrzane o udział w procederze korupcyjnym, które w ramach prowadzonej działalności gospodarczej miały wręczyć korzyść majątkową. Wszystko wskazuje na to, że mężczyźni w zamian za łapówkę oczekiwali wykorzystania oferowanych przez nich towarów w trakcie prowadzonej inwestycji.
Jednocześnie przeszukano nieruchomości zajmowane przez zatrzymanych oraz podmioty powiązane ze sprawą.
Mężczyźni usłyszeli zarzuty korupcyjne w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym dozór Policji, zakaz kontaktowania się oraz poręczenia majątkowe w wysokości 50 tys. zł.
Polecamy Debata Nawrocki-Duda
Wiadomości
Bąkiewicz na marszu przeciwko umowie z Mercosur: Tusk zgodził się na likwidację polskiego rolnictwa, to zdrada
Tusk "nie ma czasu" dla rolników. Szłapka uderza w prezydenta Nawrockiego. "To nie są jego kompetencje"
Kaczyński ostro o manipulacjach Tuska ws. Mercosur: próbuje pudrować sprawę, za którą ponosi pełną odpowiedzialność
Najnowsze
Bąkiewicz na marszu przeciwko umowie z Mercosur: Tusk zgodził się na likwidację polskiego rolnictwa, to zdrada
SPRAWDŹ TO!
Prezydent zawetował trzy ustawy. "NIE" dla tzw. ACTA 3 [WIDEO]
Ronaldo znów zaskakuje. Prezent dla narzeczonej za 10 mln euro
Tusk "nie ma czasu" dla rolników. Szłapka uderza w prezydenta Nawrockiego. "To nie są jego kompetencje"