Przejdź do treści
10:53 Dania: Minister obrony zapowiedział przyspieszenie rozbudowy wojska
10:45 Koszalin: 45-latek z zarzutami za atak na lekarkę
09:34 Chiny: Nagroda za informacje o hakerach podejrzanych o współpracę z władzami Tajwanu
09:31 Lubuskie: 140 zarzutów dla dziewięciu osób za handel i posiadanie narkotyków
08:30 Chile: Podmorski światłowód połączy Amerykę Południową z Australią i Oceanią
06:21 USA: runął dźwig na placu budowy na Florydzie, zginęły dwie osoby
05:50 NHL: w pierwszym meczu finału o Puchar Stanleya Edmonton Oilers pokonali u siebie Florida Panters po dogrywce 4 do 3
Wydarzenie „Dość rządów esbeckiej Polski!”. Ryszard Majdzik zaprasza na wiec poparcia. 5 czerwca (czwartek), godz. 13:40, Sąd Rejonowy w Wieliczce
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Rzeczy osobiste powojennych jeńców. Zapomniany temat Malborka

Źródło: Fot. nac.gov.pl

Muzeum Miasta Malbork otworzyło wystawę czasową „Stalag XX B – historia nieopowiedziana". Wydarzenie poświęcone jest historii jeńców wojennych.

Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających do końca roku. „Historia nieopowiedziana" rzeczywiście taką jest. Dotychczas nie powstała żadna monografia Stalagu XX B i nikt nie podjął tego tematu na taką skalę.

Do organizacji wystawy Muzeum zaprosiło naukowców, pasjonatów i instytucje, które merytorycznie związane są z tematyką wojennych obozów jenieckich.

1/2 W ten piątek w #MuzeumMiastaMalborka zostanie otwarta nowa, czasowa wystawa - „Stalag XX B - historia nieopowiedziana.”

Głównym eksponatem, wokół którego powstał koncept na wystawę, jest mural namalowany przez jeńców brytyjskich podczas II wojny światowej. pic.twitter.com/9uaodcvZ0w

— UK in Poland ???????????????? (@ukinpoland) August 19, 2021

Na wystawie będzie można zobaczyć niepublikowane dotąd fotografie — głównie ze zbiorów prywatnych rodzin jeńców brytyjskich, francuskich i włoskich, pamiątki osobiste, korespondencję, fragmenty pamiętników pisanych przez jeńców w czasie pobytu w Stalagu XX B, podczas Długiego Marszu i po powrocie do domu.

 Usunięto obraz.

Głównym eksponatem wystawy będzie obiekt unikatowy, który stał się punktem wyjścia do całej narracji wystawy — mural namalowany przez jeńców brytyjskich podczas II wojny światowej, który ocalał i dziś znajduje się w muzealnych zbiorach.

Patronat honorowy nad wystawą objęły Ambasada Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Warszawie oraz Ambasada Francuska, a także Marszałek Województwa Pomorskiego. Patronat medialny wystawie przyznało Radio Gdańsk oraz TVP 3 Gdańsk.

radiomalbork.fm

Wiadomości

Kalisz brnie w ataki na prezydenta-elekta. Wywołał Martę Nawrocką! [WIDEO]

Gramatyka: Nawrocki miał lepszy sztab wyborczy

HIT! Giertych cały na biało przestaje być "bezpartyjny". Teraz będzie z Tuskiem

Uwaga: śmiertelny wypadek w Zembrzycach. Utrudnienia na drodze

Spotkanie Tuska ze "swoimi". Tak miało przebiegać!

Podmorski światłowód połączy Amerykę Południową z Australią i Oceanią

HIT DNIA

Miała uzdrowić "różdżką" - jest coraz gorzej. Ale Leszczyna już wskazała winnego!

Orlen Wisła Płock mistrzem Polski w piłce ręcznej!

Ceny ropy w USA spadają, wiemy dlaczego

HIT DNIA

Przedterminowe wybory parlamentarne? Mocny komentarz Wiplera

Eliminacje ME 3x3: Polscy koszykarze zagrają o powrót do europejskiej czołówki

Co czeka prezydenta-elekta? Od lat panują pewne zasady

RCB świętuje, kibice giną – dramat w Bengaluru

Sąd apelacyjny ogłosi dzisiaj wyrok w sprawie śmierci 16-letniego Eryka

Co jeszcze Tusk mógł zrobić by Trzaskowski wygrał wybory?

Najnowsze

Kalisz brnie w ataki na prezydenta-elekta. Wywołał Martę Nawrocką! [WIDEO]

Spotkanie Tuska ze "swoimi". Tak miało przebiegać!

Podmorski światłowód połączy Amerykę Południową z Australią i Oceanią

HIT DNIA

Miała uzdrowić "różdżką" - jest coraz gorzej. Ale Leszczyna już wskazała winnego!

Orlen Wisła Płock mistrzem Polski w piłce ręcznej!

Gramatyka: Nawrocki miał lepszy sztab wyborczy

HIT! Giertych cały na biało przestaje być "bezpartyjny". Teraz będzie z Tuskiem

Uwaga: śmiertelny wypadek w Zembrzycach. Utrudnienia na drodze