Dziś obchodzimy 155 rocznicę narodzin Władysława Podkowińskiego. Przypomnienie twórczości artysty

Władysław Podkowiński to jeden z pierwszych polskich impresjonistów, przedstawiciel symbolizmu i ekspresjonizmu. Jego najbardziej znane działa to "Szał uniesień" oraz "Ulica Nowy Świat w Warszawie w dzień letni"
Władysław Podkowiński ur. 4 luty 1866 w Warszawie. Jeden z prekursorów impresjonizmu, symbolizmu oraz ekspresjonizmu. Zamieszkiwał ul. Nowy Świat w Warszawie. Malarz oraz rysownik; ilustrował czasopisma, ale także książki i kalendarze.
Zmarł w wieku 29 lat w Warszawie. Jego ciało spoczywa na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim.
155 lat temu przyszedł na świat Władysław #Podkowiński – jeden z pierwszych polskich impresjonistów, przedstawiciel symbolizmu i ekspresjonizmu. Choć jego najbardziej znanym obrazem jest "Szał", to warto pamiętać, że twórczość tego artysty to przecież znacznie więcej. ⤵️⤵️⤵️ pic.twitter.com/ig8Qbuqy8T
— Ministerstwo Kultury (@MKiDN_GOV_PL) February 4, 2021
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Bartosz Lewandowski krytykuje Żurka za odwołanie sędziów: jego pismo może być oprawione w ramkę jako przykład "uzurpacji"
Piotr Duda krytykuje decyzję rządu ws. minimalnego wynagrodzenia: to powrót do antypracowniczej polityki
Najnowsze

NEWS DNIA! Co runęło na dom w Wyrkach? Okazuje się, że nie był to ruski dron

Nie tylko własna armia! Jabłoński zdradza, kto gwarantuje bezpieczeństwo

HIT! Zdobył mistrzostwo świata, teraz zagra w Pogoni Szczecin

Lekkoatletyczne MŚ: USA na czele tabeli medalowej

Bogucki o reparacjach: mamy prawny i moralny, etyczny obowiązek dochodzić tego zadośćuczynienia

FAŁSZYWY ALARM! Miał być dron przy Senacie RP, a okazało się, że to samolot-zabawka
