Konkurs na na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka. Kto wygra w tym roku?

Artykuł
Pixaby/Comfreak

To już 12. edycja najbardziej prestiżowego konkursu dotyczącego literatury dla dzieci. W tym roku zaszło jednak wiele zmian. Zgłoszona książka musi być napisana przez polskiego autora, a zwycięzców wyłoni jury. Czytelnicy i fani konkursu przyznają nagrodę publiczności.

Termin zgłoszenia ulubionej pozycji dziecięcej upływa 15 lutego. Książka może zwyciężyć w trzech kategoriach wiekowych: dzieci do lat 5, w przedziale wiekowym 6-8 lat, a także 9-12. Ocenie ma zostać poddana wartość literacka, edukacyjna oraz dbałość o oprawę graficzną.

"W zmaganiach o tytuł Najlepszej Książki mogą brać udział publikacje polskich twórców, które po raz pierwszy ukazały się na polskim rynku drukiem i miały swoją premierę w 2020 r. Do nagrody wydawcy mogą zgłaszać także utwory w zmienionej szacie graficznej" – czytamy w informacjach na stronie Instytutu Książki. Spośród nominowanych publikacji czytelnicy - rodzice i dzieci - wybiorą swojego faworyta. Głosowanie internautów rozpocznie się 24 marca i potrwa do 14 kwietnia br." – czytamy w informacjach na stronie Instytutu Książki.

 

 


 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy