Szokujące badania w UK! Oni chcą by internet nie istniał

Najnowsze badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii rzuca nowe światło na relacje młodych ludzi z internetem i mediami społecznościowymi. Wyniki wskazują, że zaskakująco duża grupa młodzieży w wieku od 16 do 21 lat wyraża tęsknotę za światem, w którym internet nie istnieje.
Według raportu, niemal połowa (46%) respondentów zadeklarowała, że wolałaby dorastać w świecie bez wszechobecnego dostępu do sieci.
Badanie, zrealizowane przez British Standards Institution, objęło próbę 1293 młodych osób. Potwierdziło ono narastające obawy dotyczące wpływu mediów społecznościowych na samopoczucie. Aż 70% badanych przyznało, że czuje się gorzej ze sobą po spędzaniu czasu na platformach społecznościowych.
Kwestia ograniczeń w dostępie do internetu również zyskała poparcie wśród młodzieży. Połowa (50%) respondentów popiera wprowadzenie „cyfrowego zakazu”, który ograniczałby dostęp do niektórych aplikacji i stron internetowych po godzinie 22:00. Fakt ten skomentował Sekretarz ds. Technologii, Peter Kyle, sugerując, że rząd rozważa wprowadzenie obligatoryjnych godzin granicznych dla aplikacji takich jak TikTok i Instagram.
Raport ujawnił również niepokojące fakty dotyczące zachowań młodych ludzi w sieci. Aż 25% respondentów spędza cztery lub więcej godzin dziennie w mediach społecznościowych, a 42% przyznaje się do okłamywania rodziców lub opiekunów na temat swojej aktywności online.
Częste jest również podawanie fałszywych informacji:
- 42% respondentów skłamało na temat swojego wieku.
- 40% przyznało się do posiadania fałszywego lub "zapasowego" konta.
- 27% udawało kogoś zupełnie innego w sieci.
Rani Govender, manager ds. polityki bezpieczeństwa online dzieci w NSPCC, podkreśliła, że same cyfrowe zakazy nie rozwiążą problemu narażenia dzieci na szkodliwe treści w internecie. Potrzebne są kompleksowe działania, które zapewnią dzieciom bezpieczne i mniej uzależniające środowisko online.
Andy Burrows, dyrektor wykonawczy Fundacji Molly Rose zajmującej się zapobieganiem samobójstwom, stwierdził, że młodzi ludzie są świadomi zagrożeń online i oczekują od firm technologicznych ochrony. Burrows zwrócił uwagę na rolę algorytmów, które mogą prowadzić młodych użytkowników do szkodliwych i stresujących treści. Apeluje on o wprowadzenie regulacji, które stawiają potrzeby dzieci i społeczeństwa ponad interesy dużych firm technologicznych.
Badanie to uwypukla rosnącą potrzebę regulacji i edukacji w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu, szczególnie wśród młodych ludzi.
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
"Wolontariusze" pomagali w przerzucaniu migrantów. Andruszkiewicz: to jest działanie para-mafijne, jeśli nie para-agenturalne