Książę Filip skończyłby sto lat. Królowa Elżbieta II uczciła jego pamięć pięknym gestem

Artykuł
Królowa otrzymała różę w zeszłym tygodniu
Fot. twitter/ostrybul

Książę Filip świętowałby dzisiaj swoje setne urodziny. W ogrodach zamku Windsor królowa Elżbieta II zasadziła nowy, nazwany jego imieniem gatunek róży.

Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze, z okazji urodzin księcia Edynburga,wyhodowało nowy gatunek róży. Roślina ma duże ciemnoczerwone kwiaty. Róża, w hołdzie dla księcia Filipa, została nazwana jego imieniem „The Duke of Edinburgh Rose”.

Królowa otrzymała różę w zeszłym tygodniu. Jednak uroczyste zasadzenie nowego krzewu odbyło się w przeddzień urodzin zmarłego męża Elżbiety.

Nowy gatunek róży został zasadzony w różanych ogrodach, po wschodniej stronie zamku Windsor, które książę Filip bardzo lubił i przez lata bardzo angażował się w ich nową aranżację. To właśnie z inicjatywy księcia Filipa zostały tam przebudowane okazałe klomby i została postawiona fontanna z brązu w kształcie kwiatu lotosu.

Brytyjczycy będą mogli kupić nowy gatunek róży też do własnego ogrodu. Honorarium ze sprzedaży trafi do funduszu The Duke of Edinburgh's Award Living Legacy Fund, który powstał, by umożliwić jak największej liczbie młodych osób wzięcie udziału w konkursie Duke of Edinburgh Award.

W czerwcu na zamku Windsor zostanie otwarta duża wystawa poświęcona jego życiu. Można będzie na niej zobaczyć wiele osobistych pamiątek po mężu królowej

Źródło: radio.opole

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy