Kropiwnicki: Pieniądze na kaucję dla Nowaka pożyczyli m.in. politycy PO

Artykuł
Dzięki pożyczce Sławomir Nowak nie wróci do aresztu
Fot. PAP/Tomasz Gzell

Grupa parlamentarzystów PO pożyczyła pieniądze na kaucję dla Sławomira Nowaka – przyznał poseł Platformy Robert Kropiwnicki. Wśród osób, które udzieliły takiego wsparcia finansowego, znalazł się m.in. poseł KO Michał Gramatyka.

Kropiwnicki potwierdził, że część parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej pożyczyła pieniądze córce Sławomira Nowaka na kaucję. 16 czerwca Natalia Nowak wpłaciła do depozytu milion złotych tytułem poręczenia majątkowego za ojca.

Poseł Robert Kropiwnicki został zapytany, czy pożyczył pieniądze Natalii Nowak na kaucję za ojca. – Ja akurat nie, ale jest pewna grupa, która udzieliła pożyczek – odpowiedział.

Dopytywany, czy wśród posłów Platformy „była zrzutka” i czy ktoś się do niego zwracał w tej sprawie, odparł: „do mnie się akurat nikt nie zwracał, ale wiem, że była część osób, która udzielała pożyczek”. Wyjaśnił, że była to „część osób, które podpisały się pod listem poparcia dla Nowaka”.

– Ale proszę pamiętać, że to nie tylko od posłów, czy parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej. Była to szeroka akcja wśród znajomych, pewnie wśród rodziny – dodał. Zapewnił, że o akcji pomocy dla byłego ministra PO dowiedział się „już po fakcie, że ktoś udzielał takiej pożyczki”. Nie ujawnił nazwiska.

Wcześniej, na antenie Telewizji Republika o pożyczce na kaucję dla Nowaka mówił poseł KO Michał Gramatyka. – Nie mam żadnego problemu z tym, skąd pani Natalia zgromadziła taką kwotę, bo sam jestem wśród osób, które zdecydowały się wesprzeć finansowo panią Natalię w walce o zebranie tej kaucji dla jej ojca – powiedział Gramatyka. Dodał, że „takich ludzi dobrej woli jest więcej”.

Sprecyzował, że udzielił „pożyczki na rzecz pani Natalii Nowak właśnie z takim celem”. Nie ujawnił pożyczonej kwoty. – Proszę pozwolić, że tę informację zachowam dla siebie. Pożyczyłem tyle, ile byłem stanie w tym momencie pożyczyć i wiem, że w tym momencie ta akcja miała dużo szerszy wymiar – oznajmił.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy