Kreatywność księży nie zna granic. Wierni mile zaskoczeni

Artykuł
Duchowny razem z ministrantami odwiedzał parafian, aby pobłogosławić ich domy, ale nie wchodził do środka.
twitter@MojeBlonie_pl

W roku 2021 tradycyjne odwiedziny duszpasterzy w naszych domach się nie odbędą, ale parafia w Krośnie Odrzańskim ma na to sposób. Księża przygotowali zestawy dla wiernych z wodą święconą w butelkach, aby sami poświęcili swoje mieszkania.

- W tym roku z racji braku wizyty duszpasterskiej, chcemy przekazać też wodę święconą, oraz uroczystą modlitwę błogosławieństwa domu i rodziny – podaje parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim.

- W tym roku z racji braku wizyty duszpasterskiej, chcemy przekazać też wodę święconą, oraz uroczystą modlitwę błogosławieństwa domu i rodziny. Cały pakiet można będzie zabrać ze sobą – dodaje parafia.

Apeluje też, by „pamiętać o osobach, które w tym czasie nie wychodzą z domów, by im także dostarczyć poświęconą wodę, kredę, kadzidło i modlitwę błogosławieństwa".

Inny pomysł na tegoroczną wizytę duszpasterską miał Ks. Jarosław Zagozda. Proboszcz z parafii w Baczynie postanowił odwiedzić swoich wiernych z Marwic na hulajnodze.

Duchowny w towarzystwie ministrantów odwiedzał parafian, aby pobłogosławić ich domy, ale nie wchodził do środka. 

– Super pomysł – chwalili wierni. Inni zaważali, że ksiądz zachował dystans, bo do domów nie wchodził, tylko stał na zewnątrz.

- Ksiądz organizuje kolędę zgodnie z wytycznymi diecezjalnymi, to znaczy zaprasza mieszkańców parafii na wieczorną mszę św. do kościoła i na spotkanie kolędowe. Natomiast przed mszą, co jest jego własną inicjatywą błogosławi domy parafian, którzy danego dnia przyjdą na to spotkanie kolędowe do kościoła – skomentował dla portalu lubuskie24.pl ksiądz Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

- Błogosławieństwo dokonuje się na zewnątrz, bez wchodzenia do domów. Inicjatywa ta została bardzo dobrze przyjęta przez parafian. Hulajnoga jako środek transportu pojawiła w jednej z miejscowości filialnych, że względu na duże odległości - dodał.

Źródło: rp.pl/lubuskie24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy