Kraska: niestety dociera do nas mało szczepionek, a harmonogram jest ciągle przez filmy zmieniane.

Temat rozmowy dotyczył Narodowego Programu Szczepień.
Fot. Pixabay.com/@torstensimon

Gościem Aleksandra Wierzejskiego w programie "Polska na dzień dobry" był Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Temat rozmowy dotyczył Narodowego Programu Szczepień.

- Do dzisiaj zaszczepiliśmy już 2 mln 200 tys. osób. Wczoraj padł rekord dziennego zaszczepienia - to ponad 140 tysięcy zaszczepionych osób. A nasz system mógłby szczepić więcej. Jesteśmy przygotowani do wyszczepienia miesięcznie 3,5 mln Polaków. Niestety dociera do nas mało szczepionek, a harmonogram jest ciągle przez filmy zmieniane - powiedział Waldemar Kraska.

- Unia Europejska zawarła pewien harmonogram, ale tam był mały haczyk, że firmy farmaceutyczny przed dostawą będzie mogła go zmienić. Firma Moderna już powiedziała, że następna dostawa będzie o połowę mniejsza - dodał.

- UE powinna znacznie naciskać na koncerny farmaceutyczne aby wywiązywały się z tych dostaw. nam to komplikuje program szczepień. Wczoraj premier Mateusz Morawiecki apelował do Unii Europejskiej w tej sprawie - stwierdził wiceminister zdrowia.

- Jeżeli mówimy o samorządach, to dyrektorzy szpitali powiatowych nie zawsze spełniają oczekiwania. To nie jest łatwe zarządzać służbą zdrowia. Ta ustawa jest w okresie wstępnym. Trudno jaki będzie ostateczny jej kształt, ale wsłuchujemy się w głos samorządów i myślę że jakiś kompromis będzie wypracowany - oznajmił Kraska. 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy