Kraska: Przekroczyliśmy ponad 2 tys. dziennych zakażeń koronawirusem

Artykuł
Wiceminister przypomniał o dezynfekcji i noszeniu maseczek
Fot. PAP/Marcin Bielecki

Przekroczyliśmy ponad 2 tys. dziennych zakażeń koronawirusem. Jeżeli porównamy tę liczbę do ubiegłej środy, to jest wzrost o 70 proc. – poinformował w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Czwarta fala zdecydowanie zaczyna przyspieszać – ocenił.

Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska w Programie Pierwszym Polskiego Radia mówił m.in. o obecnej sytuacji związanej z pandemią w Polsce.

– Przekroczyliśmy ponad 2 tys. dziennych zakażeń. (...) Dokładnie 2085 przypadków. Jeżeli porównamy do ubiegłej środy, to jest wzrost o 70 proc., czyli widzimy, że czwarta fala zdecydowanie zaczyna przyspieszać. Także 33 osoby zmarły – poinformował Kraska.

– Naprawdę to jest ostatni moment, kiedy powinniśmy się zaszczepić, więc apeluję do wszystkich państwa – zaszczepmy się, bo widzimy, że czwarta fala zdecydowanie przyspiesza w tych województwach, gdzie osób zaszczepionych jest najmniej, czyli woj. lubelskie, woj. podkarpackie, woj. podlaskie" – wymienił.

– Tutaj też przekroczyliśmy już liczbę dwóch tysięcy pacjentów, 2013 dokładnie mamy w tej chwili w polskich szpitalach pacjentów z COVID-19. Także przybywa osób, które przebywają na oddziałach intensywnej terapii, podłączone do respiratorów – powiedział Kraska.

Zaapelowała o to, aby pamiętać o noszeniu maseczek, o zachowaniu dystansu i o dezynfekcji.

– Naprawdę to są proste metody, o których powinniśmy codziennie pamiętać, a myślę, że już zapomnieliśmy – dodał.

Źródło: Polskie Radio

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy