Krajowy Plan Odbudowy trafił do KE. Buda: Pokażmy, że są sprawy, które nie mogą dzielić

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda poinformował, że Rada Ministrów przyjęła Krajowy Plan Odbudowy, ma go również już Komisja Europejska.
- Krajowy Plan Odbudowy przyjęty przez Radę Ministrów. Ma go również już Komisja Europejska - napisał w piątek wieczorem na Twitterze Buda.
- Przed nami ważne głosowanie już 4 maja w Sejm RP. Pokażmy, że są sprawy, które nie mogą dzielić - zaznaczył wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Krajowy Plan Odbudowy przyjęty przez Radę Ministrów.
— Waldemar Buda (@waldemar_buda) April 30, 2021
Ma go również już Komisja Europejska.
Przed nami ważne głosowanie już 4 maja w SejmRP.
Pokażmy, że są sprawy, które nie mogą dzielić. pic.twitter.com/1NqDqhCS9T
4 maja Sejm na dodatkowym posiedzeniu zajmie się projektem ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE; projekt we wtorek przyjął rząd.
Decyzja o zwiększeniu zasobów własnych w budżecie UE, dotyczy Funduszu Odbudowy gospodarek państw unijnych po pandemii.
Aby Fundusz Odbudowy został uruchomiony wszystkie państwa członkowskie muszą ratyfikować decyzję unijnych liderów o zwiększeniu zasobów własnych UE. Brak ratyfikacji tej decyzji wstrzymałby uruchomienie pakietu środków - zarówno z wieloletniego budżetu na lata 2021-2027, jak i Funduszu Odbudowy. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł.
Każde państwo członkowskie musi przygotować i przesłać do Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy, będący podstawą do wypłaty środków z unijnego Funduszu Odbudowy. W dokumencie wyodrębniono część grantową i pożyczkową. Z Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji około 58 mld euro.
Polecamy Sejm na Żywo
Wiadomości
Najnowsze

Hejtował przeciwników PO. "Pablo Morales" dostał 100 tysięcy od Totalizatora Sportowego

RPP obniży stopy procentowe? Co z inflacją? Glapiński składa deklarację

Daniel Obajtek komentuje: Cła z Ameryki a gospodarka
