Koronawirus w Indiach. Największe wzrosty zakażeń od trzech tygodni

Artykuł
W ciągu doby z powodu koronawirusa zmarło 555 osób
Fot. PAP/EPA/RAJAT GUPTA

Indie odnotowały w piątek ponad 44 tys. nowych przypadków Covid-19, najwięcej od trzech tygodni – poinformowało indyjskie ministerstwo zdrowia. Łączna liczba zakażonych od początku pandemii wynosi już ponad 31,5 mln.

W ciągu doby z powodu koronawirusa zmarło 555 osób, a ponad 423 tys. od początku kryzysu sanitarnego.

Od tygodnia rejestruje się w Indiach stałe wzrosty zachorowań, co wzmogło w tym kraju obawy przed kolejną falą zakażeń. W czwartek Kerala, stan na południu Indii, ogłosił kolejny lockdown, z kolei na północy obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się w związku ze wzrostem zakażeń.

Wysoce zakaźny wariant Delta wywołał poprzednią falę zakażeń w kwietniu i maju. Po tym doświadczeniu eksperci ds. zdrowia apelowali o szybsze tempo szczepień w obawie przed kolejną falą. Pod koniec czerwca Agencja Reutera informowała, że według specjalistów medycznych powrót wysokiej liczby zakażeń nastąpi przed październikiem.

Rząd Indii szacuje, że 67,6 proc. z 1,35 mld populacji kraju wytworzyło przeciwciała, a blisko 38 proc. z 944 mln dorosłej populacji Indii otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy