Koncerty w czasach pandemii. Wyjątkowa opera z balkonu

Artykuł
Swój udział w koncercie zapowiedział Krzesimir Dębski
facebook/kaczynskabarbara

Ze względu na pandemię COVID-19 opery i teatry pozostają zamknięte. Jednak ludzie żyjący i kochający muzykę nie przestają się nią dzielić. Na warszawskim Powiślu można było usłyszeć arie i pieśni wykonane z balkonu jednego z bloków.

Koncert z balkonu to inicjatywa grupy muzyków i przyjaciół skupionych wokół Barbary Kaczyńskiej. Pierwszy taki występ odbył się 28 marca. 

Widownia dzisiejszego koncertu mogła usłyszeć m.in. arie z opery „Carmen” Georges’a Bizeta oraz pieśni hiszpańskie. Artystkę wspierali i akompaniowali: na fortepianie Michał Gołos, na skrzypcach Paulina Olko, na gitarze i fortepianie Daniel Dahan.

- Liczymy, że koncerty na balkonie będą naszą regularna propozycją wzmacniania lokalnej wspólnoty na warszawskim Powiślu - mówi opiekun projektu Fryderyk Nowak.

- Koncerty na balkonie pojawiły się spontanicznie i za namową znajomych. Na co dzień, poza śpiewaniem, zajmuje się muzykoterapią. Odnosi w tym sukcesy - praktyczne i naukowe. Jest autorką programów muzykoterapeutycznych dla dzieci i dorosłych z zaburzeniami słuchu, programy te pomagają w odnalezieniu się w dźwiękowym świecie - opisuje opiekun projektu Fryderyk Nowak.

Źródło: facebook/kaczynskabarbara

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy