Komu przeszkadza Izba Dyscyplinarna SN? Wolski: Mamy do czynienia z donosami na Polskę

Artykuł
Wolski: Mamy do czynienia z donosami na Polskę
Fot.: Twitter/@serhenryk

Komu przeszkadza Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego i komu zależy, aby ją storpedować? Specjalnie dla Portalu TV Republika wypowiedział się dziennikarz i satyryk Marcin Wolski.

- Wiadomo, komu przeszkadza Izba Dyscyplinarna. Samym dyscyplinowanym. Ciało, które zajmować ma się sprzeniewierzającymi się prawu sędziami nie jest w smak sędziom - stwierdził Marcin Wolski. 

Zapytany o przyczyny niezadowolenia zachodnich elit z Izby Dyscyplinarnej polskiego Sądu Najwyższego, Wolski odparł, że wpisuje się to w stały konflikt, polegający na próbie podważenia działań polskiego rządu. Użytecznym narzędziem jest tutaj Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE).

- Polska sprzeciwia się planom daleko posuniętej federalizacji, usiłującej przekształcić Unię w coś na kształt Stanów Zjednoczonych Europy. Na dodatek, jesteśmy krajem dość dużym, na który mogą orientować się inne państwa Europy Środkowo-Wschodniej, co jest niebezpieczne dla urzędników w Brukseli - podkreślił satyryk. 

Zdaniem Wolskiego, do takiej sytuacji nie doszłoby, gdyby Polska scena polityczna była zgodna co do tego, że sprawy krajowe załatwia się w kraju. 

- Niestety, w tym przypadku mamy do czynienia ze swoistymi donosami na Polskę. 

Co dalej?

- Nie wiemy wielu rzeczy. Jaka będzie determinacja stron sporu? Na jakie poparcie Polska może liczyć na arenie europejskiej? Jakie nastroje wezmą górę podczas najbliższych wyborów do Parlamentu Europejskiego? - odparł Wolski, zapytany jakiego obrotu spraw można się spodziewać.

- Bardzo istotna będzie determinacja i stanowczość polskich władz. Myślę, że ich nie zabraknie. Kapitulacja w sprawie Izby Dyscyplinarnej SN bez jakichkolwiek zysków byłaby nieszczęściem, a ponadto złym przykładem i wstępem do dalszych zakusów Unii Europejskiej na polską suwerenność - zaznaczył publicysta. 

 

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy