Koloseum otwiera nową część dla zwiedzających. To historyczny moment

Artykuł
W ramach projektu renowacji powstać ma także nowa wysuwana podłoga
Fot. pixabay/SungRae_Kim

Pierwszy raz w historii zwiedzania Koloseum turyści będą mogli zobaczyć podziemia tego budynku. Podziemnymi korytarzami chodzili kiedyś gladiatorzy i niewolnicy. To tamtędy wbiegały na arenę dzikie zwierzęta.

Najciekawsze rzeczy działy się nie na samej arenie, a pod nią, gdzie przebiega labirynt podziemnych korytarzy i pomieszczeń.

Do tej pory podziemne korytarze nie były dostępne dla turystów.

W 2018 r. rozpoczęła się renowacja podziemi Koloseum. Korytarze, przejścia i część, w której oczekiwali gladiatorzy została zrekonstruowana dzięki wysiłkom i współpracy między włoskim rządem a archeologami.

Już od 26 czerwca goście mogą zobaczyć korytarze, komnaty, szyby wind, którymi wjeżdżały zwierzęta oraz zapadnie. Do zwiedzania podziemnej strefy amfiteatru upoważnia bilet Full Experience Colosseum.

W ramach projektu renowacji powstać ma także nowa wysuwana podłoga o powierzchni 300 m kw., po której będą mogli spacerować turyści. 

 - Będzie to poważna interwencja technologiczna, która zaoferuje odwiedzającym możliwość nie tylko zobaczenia podziemnych pomieszczeń, ale także docenienia piękna Koloseum, stojąc w centrum areny - powiedział włoski minister kultury Dario Franceschini.

 

Źródło: national-geographic

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy