Kolejny skandal z udziałem brytyjskiego premiera. Urządził balangę w trakcie lockdownu

Artykuł
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson
Flickr.com

Najnowsze doniesienia mediów pogrążają premiera Wielkiej Brytanii, na którego spadła już fala ogromnej krytyki za permanentne łamanie zasad lockdownu, narzuconych przez jego rząd.

Jak podaje stacja ITV News premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, zorganizował przyjęcie urodzinowe podczas pierwszego lockdownu w czerwcu 2020 roku, kiedy spotkania towarzyskie w pomieszczeniach zamkniętych były zakazane.

Z doniesień stacji wynika, że osobą współodpowiedzialną za organizację imprezy była żona szefa rządu, Carrie Johnson, która rozpoczęła przygotowania do organizacji przyjęcia już dzień wcześniej. W imprezie, która odbyła się w biurze i rezydencji premiera, miało wziąć udział do 30 osób.

W odpowiedzi na zarzuty dotyczące przyjęcia urodzinowego, biuro Johnsona wydało komunikat o następującej treści:

„Grupa pracowników pracujących w biurze tego dnia zebrała się na krótko na spotkaniu, aby złożyć premierowi życzenia z okazji urodzin. Był tam przez mniej niż dziesięć minut”.

CZYTAJ: Manifestacja polityczna w trakcie spotkań Premier League. Na niebie pojawił się wymowny transparent

Kolejne doniesienia mediów zwiększają coraz bardziej presję na brytyjskiego premiera, który zorganizował serię spotkań, które, jak się wydaje, złamały zasady lockdownu narzuconego przez jego rząd.

Źródło: rp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy