Manifestacja polityczna w trakcie spotkań Premier League. Na niebie pojawił się wymowny transparent

Artykuł
„Wylać go z roboty! - stopboris.com”
Twitter.com

Kilkadziesiąt tysięcy osób, które zgromadziły się na angielskich stadionach w sobotnie popołudnie, było świadkami niebywałej sceny. Nad dwoma stadionami przelatywał samolot z hasłem wzywającym do dymisji premiera Borisa Johnsona.

W trakcie spotkania pomiędzy Manchesterem United, a West Hamem nad stadionem Czerwonych Diabłów pojawił się samolot, do którego przyczepiony był transparent z hasłem: „Wylać go z roboty! - stopboris.com”.

Baner o podobnym przekazie mogli dostrzec również kibice, którzy przyszli na Elland Road w Leeds na mecz lokalnej drużyny z Newcastle United. Jego treść także wzywała do odsunięcia od władzy Borisa Johnsona.

Samolot, do którego doczepiono transparent uderzający w premiera Johnsona, długo latał nad angielskimi stadionami. Pomysłodawcy akcji skierowanej przeciwko szefowi brytyjskiego rządu zarzucają mu m.in. fatalną politykę ws. COVID-19.

„Borisa Johnsona należy natychmiast usunąć z urzędu. Okazał się notorycznym kłamcą, którego działania rzucają kraj na kolana. Wystarczy! Osiągnęliśmy punkt krytyczny. Czas działać zdecydowanie. To jest człowiek, przez którego wdrożyliśmy chaotyczną odpowiedź na COVID-19. Kosztowała ona życie ponad 150 000 ludzi” - można przeczytać na stronie stopboris.com.

W Manchesterze Czerwone Diabły pokonały West Ham 1:0, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Marcus Rashford. W drugim za spotkań lepsi okazali się goście z Newcastle, którzy pokonali Leeds United również 1:0. W barwach gospodarzy przez 80 minut występował Mateusz Klich.

Źródło: sportowefakty.wp.pl twitter.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy