Kilkadziesiąt zniszczonych nagrobków. Policjanci zatrzymali grupę nastolatków
Na zabytkowym cmentarzu żydowskim przy ul. Lotniczej we Wrocławiu zdewastowano kilkadziesiąt nagrobków. Policja zatrzymała pięciu 12-latków, którzy są podejrzani o popełnienie przestępstwa.
Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące zniszczenia kilkudziesięciu nagrobków od zarządcy obiektu. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce i chwilę później, zatrzymali pięciu 12-latków mogących mieć związek ze sprawą.
Nastolatkowie zostali przewiezieni do komisariatu. Byli przesłuchani w obecności rodziców. Decyzje o dalszym losie młodych mieszkańców Wrocławia podejmie sąd rodzinny.
Na terenie nekropolii przy ul. Lotniczej, przez kilka godzin działali policyjni technicy kryminalistyki wraz z funkcjonariuszami wykonującymi czynności dochodzeniowo-śledcze. Zabezpieczyli m.in. materiały dowodowe i obecnie czynności w sprawie, są nadal kontynuowane przez policjantów. Sprawdzają oni też, czy inne osoby nie mają związku z tym przestępstwem.
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Najnowsze
SPRAWDŹ TO!
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się teraz... Tusk straciłaby władzę! [SONDAŻ]
Tak będzie wyglądać nowy dom Michała Wiśniewskiego. Luksusowa willa rośnie pod Warszawą
CBA w fundacji ojca Rydzyka. Romanowski z ostrym komentarzem