„Kask Weterana” idzie pod młotek. Pieniądze pomogą w rehabilitacji poszkodowanych weteranów

Artykuł
Pomysłodawcą projektu jest Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
Fot. archiwum Marka Szatkowskiego

Dzisiaj rozpocznie się licytacja kasku stworzonego specjalnie z okazji 2 Rajd Motocyklowy Weteranów. Zysk z licytacji będzie przekazany na rehabilitację poszkodowanych weteranów.

W trakcie organizacji 2. Rajdu Motocyklowego Weteranów powstał pomysł stworzenia wyjątkowego kasku motocyklowego. Powstał on we współpracy z grafikiem z Art Garage z Sanoka Markiem Szatkowskim. „Kask Weterana” został ozdobiony motywami misyjnymi.

- Grafika nawiązuje do misji Wojska Polskiego na Bliskim Wschodzie i przez to pojawiły się tu wybrane symbole tych operacji: śmigłowiec Mi-24, transporter Rosomak i sylwetka strzelającego żołnierza - przyznał Marek Szatkowski.

- Sylwetki oraz linie horyzontu są wykonane czarną barwa, która dobrze się eksponuje na tle zachodu słońca. Dodatkowo z przodu kasku znalazł się element dekoracyjny w postaci srebrnego przyciemnianego pasa ze szparunkami, który przebiega wzdłuż kasku i się rozmywa na części tylnej - zaznaczył grafik.

Kaski motocyklowe, oprócz tego, że zapewniają bezpieczeństwo są wdzięcznymi płaszczyznami do prezentowania indywidualnych preferencji użytkownika. Coraz częściej stają się manifestacją patriotycznych postaw.

Pomysłodawcą projektu „Kasku Weterana” jest Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa a partnerem Fundacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która ufundowała kask.

Źródło: facebook/CentrumWeterana

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy