Kard. Kazimierz Nycz został przewieziony do szpitala MSWiA w Warszawie. Jego stan się poprawia

Artykuł
Kard. Kazimierz Nycz zasłabł w czwartek podczas mszy św. krzyżma w archikatedrze warszawskiej
Fot. PAP/Paweł Supernak

- Poprawia się stan zdrowia kard. Kazimierza Nycza, który od czwartku przebywa w szpitalu – poinformował rzecznik archidiecezji ks. Przemysław Śliwiński. Jak dodał, metropolita warszawski doznał niewielkiego udaru niedokrwiennego, obecnie jest rehabilitowany.

Kard. Kazimierz Nycz zasłabł w czwartek podczas mszy św. krzyżma w archikatedrze warszawskiej. Został przewieziony do szpitala MSWiA w Warszawie na badania diagnostyczne.
Ks. Śliwiński w komunikacie zamieszczonym na stronie archidiecezji przekazał, że stan kardynała Nycza się poprawia.

- Poprawia się stan kard. Kazimierza Nycza, który od czwartku przebywa w szpitalu. Kardynał jest w dobrym kontakcie z personelem medycznym i otoczeniem - poinformował rzecznik.

Jak dodał, kompleksowa diagnoza lekarska wykazała, że metropolita warszawski doznał niewielkiego w stopniu udaru niedokrwiennego.

- Obecnie jest rehabilitowany, proces rehabilitacji przebiega zgodnie z założonymi oczekiwaniami zespołu lekarskiego i fizjoterapeutycznego - napisał ks. Śliwiński.

Zaapelował o modlitwę.

- Najbliżsi współpracownicy proszą o modlitwę o szybki powrót do zdrowia i pełni sił naszego Pasterza. Szczególnie prosimy o modlitwę w parafiach, wspólnotach i rodzinach - podkreślił rzecznik archidiecezji.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy