Kapsuła Kosmiczna wylądowała w Warszawie! Poznaj program Festiwalu Bomba Megabitowa

Artykuł
W ramach maratonu debat i dyskusji będziemy rozmawiać o języku internetu
Fot. Materiały prasowe

W centrum Warszawy, przy wejściu do Hali Koszyki, stanął lądownik statku kosmicznego Sojuz-30, w którym w 1978 r. podróż orbitalną dokoła Ziemi odbył Mirosław Hermaszewski. To element obchodów Roku Lema. O 11:30 konferencja prasowa przy kapsule!

Festiwal to pięciodniowe wydarzenie, które połączy ze sobą światy kultury, technologii i nauki – tak jak w swojej twórczości łączył je autor Solaris.

W programie Festiwalu znalazły się m.in.: spektakl teatralny, koncerty, słuchowisko z muzyką na żywo, spotkania autorskie, premiery książkowe, plenerowa wystawa na krakowskich Plantach, pokazy filmowe, rozmowy i debaty o przyszłości człowieka w obliczu rozwoju nowych technologii, warsztaty dla dzieci i młodzieży, a nawet wieczór komediowy. Festiwal zwieńczy gala Nagrody im. Stanisława Lema przyznawanej za wybitne osiągnięcia w dziedzinach kultury, technologii i nauki.

W ramach maratonu debat i dyskusji będą się toczyć rozmowy o języku internetu, podróżach przyszłości, zmianach klimatycznych, roli i przyszłości sportu, konflikcie etyki i technologii czy koncepcji „Wolności 4.0”. Udział w nich potwierdzili wyjątkowi goście, wśród nich: prof. Jerzy Bralczyk, ks. Adam Boniecki, Wojciech Orliński, Ewa Lipska, Karol Bielecki, prof. Aleksandra Przegalinska, Jarosław „Pasha” Jarząbkowski, Radek Rak, Natalia Hatalska czy Tomasz Rożek.

Specjalnie na festiwal zostały przygotowane wyjątkowe wydarzenia artystyczne, w tym specjalny pokaz spektaklu „Lem vs. Dick” Mateusza Pakuły, premiera superprodukcji Audioteki na podstawie „Powrotu z gwiazd” z muzyką na żywo, koncerty zespołu EABS oraz Trio RGG z Robertem Więckiewiczem czy plenerowa wystawa pt. „Wizja globalna” prezentująca wybrane okładki do książek Lema z całego świata.
 
Organizatorami festiwalu Bomba Megabitowa są: Urząd Miasta Krakowa, KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz Instytut Lema.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy