„Polska na dzień dobry". Zawadzki: Białorusini są wdzięczni, ale proszą o naszą pomoc

"Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki". Medialny projekt ponad podziałami
Fot. Portal TV Republika

Gościem programu był redaktor naczelny portalu TV Republika Adam Zawadzki, który opowiedział o książce "Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki. Książce poświęconej białoruskim kolegom po fachu i ich zmaganiom z dyktatorem.

Przy współudziale dziennikarzy z portalu Telewizji Republika wydana została książka o represjonowanych na Białorusi niezależnych dziennikarzach. Napisało ją 29 dziennikarzy z kilkunastu ogólnopolskich redakcji. Pieniądze ze sprzedaży trafią na rzecz pracowników białoruskich mediów. 

- Cały pomysł powstania książki "Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki" narodził się po tym, jak władze białoruskie zawróciły samolot jednym z opozycjonistów. W tej książce mogą Państwo poznać losy 20 wybranych dziennikarzy, o różnym doświadczeniu zawodowym - powiedział redaktor naczelny portalu.

- Są plany, aby przetłumaczyć tę książkę na język angielski, niemiecki, białoruski i rosyjski, żeby dotarła do Parlamentu Europejskiego, Stanów Zjednoczonych, do Kongresu oraz Senatu - stwierdził.

Aby projekt mógł się rozwijać, potrzebna jest pomoc finansowa. Każda, nawet symboliczna kwota przekazana na zbiórkę to ogromne wsparcie.

- Dochód ze sprzedania tej książki przeznaczony jest dla białoruskich dziennikarzy, naszych kolegów - dodał. 

Link do zbiórki:

https://pomagam.pl/partyzanci?fbclid=IwAR2AM98Q4ulw7LpPUuZfVA1CLc016ou-2sj46UwmFogQ7FRTqrOhz_CTG48

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy