Kadra olimpijska zdziesiątkowana. Kolejne przypadki koronawirusa

Artykuł
materiały prasowe

Potwierdzają się kolejne przypadki zakażeń koronawirusem wśród polskich sportowców. Pozytywne wynik na obecność wirusa SARS-CoV-2 otrzymali kolejni zawodnicy. W piątkowe przedpołudnie w izolacji znajduje się już siedmiu reprezentantów Polski.

Koronawirus sieje największe spustoszenie wśród łyżwiarzy szybkich. Wśród nich są dwie zawodniczki – panczenistki: Natalia Czerwonka i Magdalena Czyszczoń zostały poddane izolacji.

CZYTAJ: Polscy olimpijczycy z koronawirusem. Występ na igrzyskach zagrożony

Dołączył do nich Marek Kania, który na lotnisku był pozytywny. Powtórne badanie dało jednak wynik negatywny, dlatego łyżwiarz pozostał w hotelu, a o jego dalszych losach zadecydował trzeci test. Niestety, potwierdził on rezultat z lotniska.

Kania trafi więc do izolacji, gdzie poza wspomnianymi Czerwonką i Czyszczoń znajdują się też trener Arkadiusz Skoneczny, lekarze kadry Hubert Krysztofiak i Krzesimir Sieczycha oraz serwismen Maciej Nędza-Kubiniec.

Wcześniej, w związku z pozytywnymi wynikami testów, w kraju zostali Karolina Bosiek i Damian Żurek. Mają oni jednak jeszcze możliwość, by dołączyć do kadry na początku lutego.

Źródło: sport.tvp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy