Polscy olimpijczycy z koronawirusem. Występ na igrzyskach zagrożony

Artykuł
Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie-zdjęcie ilustracyjne
Facebook.com/Bejing2022

Szef misji olimpijskiej Konrad Niedźwiecki przekazał, że czworo członków polskiej reprezentacji olimpijskiej ma koronawirusa. Wszyscy zostali odizolowani.

Pozytywny wynik testu pojawił się u dwóch łyżwiarek szybkich: Natalii Czerwonki i Magdaleny Czyszczoń, jak również u członków sztabu: Arkadiusza Skonecznego i Huberta Krysztofiaka. Wszyscy zostali odizolowani i po uzyskaniu dwóch negatywnych wyników testów będą mogli powrócić do wioski olimpijskiej.

„Wszyscy czują się dobrze! Członkowie reprezentacji przebywają już w hotelu, w którym przejdą izolację. Zostaną w nim do momentu uzyskania dwóch negatywnych testów PCR, w ciągu dwóch kolejnych dni” - poinformował Niedźwiecki.

W kadrze olimpijskiej znajduje się 57 sportowców, w tym 30 kobiet i 27 mężczyzn. Olimpijska reprezentacja Polski jest o pięć osób mniejsza niż przed czterema laty w Pjongczangu. Wówczas Polskę reprezentowało 62 sportowców.

Na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie Biało-Czerwoni wystąpią w: biathlonie, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim, short-tracku, biegach narciarskich, skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim, snowboardzie oraz saneczkarstwie. Po raz pierwszy od 1994 roku zabraknie bobsleistów.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy