„Jesteście ambasadorami polskiej edukacji”. Minister Czarnek pogratulował medalistom międzynarodowych olimpiad

Artykuł
Przemysław Czarnek podczas gali medalistów olimpiad międzynarodowych
Fot. PAP/Tomasz Gzell

Jesteście państwo ambasadorami polskiej edukacji, polskiej nauki. Przyszłość tego państwa należy do was — powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek, zwracając się do laureatów olimpiad międzynarodowych podczas gali zorganizowanej dla uczczenia ich.

Gala medalistów olimpiad międzynarodowych przeprowadzanych z przedmiotów ścisłych za rok szkolny 2019/2020 odbyła się w piątek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Jak zaznaczył Czarnek, okazją do spotkania jest 21 medali olimpiad międzynarodowych, w tym 2 złote, 11 srebrnych i 8 brązowych.
- To jest niezwykłe osiągnięcie naszych młodych ludzi, naszych wybitnych talentów, wspaniale oszlifowanych przez ich rodziców i nauczycieli. Bo nie wystarczy mieć talent. Trzeba mieć jeszcze tego szlifierza, który ten talent oszlifuje — podkreślił.

Zdaniem ministra edukacji i nauki, nauczyciele przygotowujący młodzież do udziału w olimpiadach zasługują na takie same podziękowania i gratulacje. „Zasługują również rodzice tych wspaniałych talentów, bo bez ich motywacji i odpowiedniego wychowania w domu te talenty nie chciałyby być szlifowane” - zastrzegł.

Jak podkreślił Czarnek, te medale to powód do dumy. „Jesteście państwo ambasadorami polskiej edukacji, polskiej nauki. Jesteście państwo ambasadorami RP właśnie w tych dziedzinach. Ale to jest też powód do podziękowania, bo talent talentem, szlifierz szlifierzem, rodzic rodzicem — ale pracę, jaką wykonujecie na co dzień, żeby przygotować się do tych arcytrudnych olimpiad, po to, żeby odnosić tak wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej — tej pracy nie da się przecenić” - stwierdził minister.

Czarnek prosił olimpijczyków, by „nie ustawali na drodze, na którą weszli i nadal szlifowali swoje talenty. Przyszłość tego państwa należy do was. Twórzcie tę przyszłość i będziecie nią zarządzać” - powiedział.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy