Jerzy Janowicz poza Wimbledonem

facebook.com/janowiczofficial

Jerzy Janowicz przegrał z Marselem Ilhanem (6:7, 4:6, 7:6, 3:6) i już pierwszej rundzie pożegnał się z wielkoszlemowym Wimbledonem. "Jerzyk" po zakończeniu spotkania zwracał uwagę na polskich kibiców, którzy zdaniem naszego zawodnika, przeszkadzali mu w grze.

Po udanych występach Janowicza na kortach trawiastych w Halle, wielu kibiców liczyło, że polski zawodnik dobrze zaprezentuje się podczas Wimbledonu. W pierwszej rundzie polski tenisista wylosował Turka Marsela Ilhama. Urodzony w Uzbekistanie zawodnik zajmuje 82 miejsce w rankingu ATP. W opinii ekspertów Janowicz był faworytem, ponieważ zajmuje 47 pozycje. Spotkanie jednak zweryfikowało marzenia polskich kibiców. Polak od początku meczu stracił inicjatywę i łatwo oddał pierwsze dwa sety. Trzeci część gry dała nadzieję na zwycięstwo, jednak w czwartym secie Ilhan zakończył spotkanie finalnie wygrywając 7:6, 6:4, 6:7, 6:3.

Źródło: atpworldtour.com