Igrzyska Paraolimpijskie już za cztery dni. Sztafeta z ogniem już w Tokio

Artykuł
Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio już we wtorek
Fot:Twittter/ Paralympic Games

Już we wtorek w Tokio rozpoczynają się Igrzyska Paraolimpijskie. Podczas ceremonii otwarcia jednym z gości będzie premier Japonii Yoshihide Suga.

Igrzyska zgromadzą 4400 niepełnosprawnych sportowców, którzy będą mierzyć się w 22 dyscyplinach. Zawody w większości odbędą się bez udziału publiczności z powodu pandemii koronawirusa. Sytuacja w stolicy Japonii jest coraz gorsza. Dotychczas wśród ich uczestników, głównie wśród pracowników obsługi z Japonii, ujawniono aż 86 pozytywnych testów na COVID-19.

- Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pandemia nie miała wpływu na przebieg zawodów, do których sportowcy przygotowywali się przez pięć lat — zapowiedział przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego Andrew Parsons.

Z powodu coraz gorszej sytuacji w Tokio, Igrzyska Paraolimpijskie (24 sierpnia - 5 września) wezwano uczestników do skrupulatnego przestrzegania wprowadzonych rygorystycznych środków bezpieczeństwa.

- Sytuacja pandemiczna jest obecnie inna niż przed igrzyskami olimpijskimi. Pogorszyła się dość znacznie — ujawnił Hidemasa Nakamura, przedstawiciel komitetu organizacyjnego. - System opieki zdrowotnej jest obecnie w bardzo trudnej sytuacji — powiedział Nakamura dziennikarzom po spotkaniu ekspertów ds. zdrowia.
Źródło: Polski Komitet Olimpijski

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy