Iga Świątek w kolejnej rundzie WTA w Rzymie. Krecz rywalki

W 2. rundzie rywalką Świątek będzie albo Karolina Michova, albo Madison Keys

Do 2. rundy tenisowego turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie awansowała Iga Świątek. Stało się tak ze względu na krecz jej rywalki Alison Riske. Mecz zakończył się 5:4 dla Polki w pierwszym secie.

Iga świątek i Alison Riske dotychczas rywalizowały w cyklu WTA tylko raz. Miało to miejsce pod koniec kwietnia, w Madrycie. Polka wygrała wtedy 6:1, 6:1 i była faworytką dzisiejszego spotkania.

Jednak na początku meczu Alison Riske szybko objęła prowadzenie 4:1, dwukrotnie przełamując Polkę. Jednak od szóstego gema Iga Świątek z pewnością siebie posyłała precyzyjne piłki i szybko doprowadziła do wyrównania wyniku. Natomiast po chwili już prowadziła.

W 12. gemie przy stanie 40:40 Alison Riske starała się dobiec do piłki zagranej przez Polkę. Jednak doznała kontuzji, prawdopodobnie stawu skokowego. Po przerwie Riske zdecydowała się zakończyć udział w turnieju.

W 2. rundzie rywalką polki będzie albo Czeszka Karolina Michova, albo Amerykanka - Madison Keys.

Źródło: PR24.pl