Hołownia zbiera wyrzutki z Platformy. Koło Polska 2050 ma nowego posła

Artykuł
Szymon Hołownia
Fot. flickr/Norbert Burkowski

Do koła Polski 2050 dołączył poseł Paweł Zalewski. - Liczymy, że wzmocni naszą nadzieję na depolaryzację sceny politycznej w Polsce - powiedział szef Polski 2050 Szymon Hołownia, którego partia składa się w zdecydowanej większości z ludzi powiązanych w przeszłości z Platformą Obywatelską lub Lewicą.

Zalewski - po wykluczeniu go w połowie maja z Platformy Obywatelskiej - opuścił klub KO i był posłem niezrzeszonym. W czwartek lider Polski 2050 Szymon Hołownia poinformował, że polityk dołącza do koła parlamentarnego Polska 2050.

Polityk zaznaczył, że Polska 2050 będzie korzystała z doświadczenia politycznego Pawła Zalewskiego.

Sam Zalewski dziękował za zaproszenie do koła Polski 2050, podkreślił, że został przyjęty bardzo serdecznie i bardzo profesjonalnie. To pokazuje, że wasza praca dotychczasowa, ale też w przyszłości będzie skuteczna, efektywna - dodał. Zaznaczył jednocześnie, że oczywiście zaważyły argumenty polityczne, bo to decyzja polityczna.

Hołownia poinformował też na konferencji, że do struktur politycznych Polski 2050 dołączył również Mikołaj Dorożała, dotychczas członek zarządu stowarzyszenia Polski 2050.

W związku z dołączeniem Zalewskiego do koła parlamentarnego Polski 2050, będzie ono teraz liczyło 8 posłów; należy do niego również jeden senator.

14 maja Paweł Zalewski został wykluczony z Platformy Obywatelskiej. W ubiegły wtorek poseł wycofał swój wniosek o przywrócenie do partii.

Zalewski, podobnie jak poseł Ireneusz Raś, został wykluczony z PO w maju za - jak informował wówczas rzecznik partii Jan Grabiec - działanie na szkodę Platformy, polegające na wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz partii, przy jednoczesnym braku udziału w debacie podczas obrad ciał kolegialnych takich jak Rada Krajowa czy klub parlamentarny. Obaj politycy kilka dni wcześniej podpisali list 54 parlamentarzystów PO i KO, w którym zawarto apel o zmiany w partii.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy