Historia na czas pandemii. Rusza Wirtualna Akademia Muzeum Powstania Warszawskiego

Artykuł
Wirtualna Akademia Muzeum Powstania Warszawskiego
Facebook Muzeum Powstania Warszawskiego @1944pl

„Kim byli konspiratorzy”, „Poeci walczącej stolicy”, „Polski wywiad w czasie II wojny światowej” czy „Powstanie w bluzce w kwiatki. O kobietach w Powstaniu Warszawskim” to tylko kilka spośród 30 tematów, na które można się zapisywać na stronie internetowej Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wirtualna Akademia Muzeum Powstania Warszawskiego to odpowiedź jednego z najpopularniejszych polskich muzeów na czas pandemii. Nauczyciele z całej Polski mogą zamawiać fascynujące lekcje historii on-line prowadzone przez prawdziwych pasjonatów.

Muzeum oferuje zajęcia:
-  lekcje on-line, które są realizacją podstawy programowej zarówno szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych. Ich prowadzeniem zajmują się doświadczeni edukatorzy z Działu Edukacyjnego Muzeum Powstania Warszawskiego.
- zajęcia z cyklu „Przejdźmy do historii”. To nowość w ofercie Muzeum Powstania Warszawskiego. Format jest odpowiedzią na warunki, które dotknęły placówkę podczas pandemii. Ponad 20-osobowy zespół przewodników Muzeum Powstania Warszawskiego, w składzie którego są prawdziwi pasjonaci historii z olbrzymią wiedzą, dotychczas każdego dnia oprowadzał grupy turystów i uczniów z całego świata. Ale jak być przewodnikiem na pracy zdalnej? To niemożliwe. Wyjściem z tej sytuacji była decyzja, że przewodnicy dalej będą spotykać się z grupami słuchaczy, ale tym razem zdalnie i w nieco innym charakterze.
 
Cykl spotkań historycznych on-line „Przejdźmy do historii” to propozycja edukacyjna przygotowana dla najstarszych klas szkół podstawowych (VII-VIII), liceów, techników i szkół branżowych.
 
Koszt lekcji muzealnej on-line: 150 zł
Koszt zajęć z cyklu "Przejdźmy do historii": 150 zł

Źródło: Facebook Muzeum Powstania Warszawskiego @1944pl, www.1944.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy