Gwiazda Górnośląska dla Klubów „GP”. „Utwierdza nas w słuszności naszych działań”

Artykuł
Fot. Twitter/ @TomaszSakiewicz

Kluby „Gazety Polskiej” zostały wyróżnione Gwiazdą Górnośląską. Nagroda jest przyznawana na Śląsku za zasługi dla Regionu. Dawniej, sto lat temu, było to odznaczenie państwowe, teraz jest to przywrócone jako wyróżnienie. W laudacji podkreślono, że zostali wyróżnieni za to, że mają Polskę i Śląsk w sercu.

– Kluby czują się wyróżnione tym, że zostały uhonorowane wyróżnieniem Gwiazdy Górnośląskiej. Myślę, że w skali świata nie ma drugiej tak dużej organizacji, która nie pracuje dla własnych interesów, a dla interesów Polski i jej suwerenności. Kluby „Gazety Polskiej” zostały odznaczone za ubieganie się o prawdę historyczną i za kierowanie się wartościami w swojej działalności. Na Śląsku mamy bardzo dużo klubów, a na całym świecie jest ich 480 – podała Beata Dróżdż szefowa Fundacji Klubów „GP”.

– W obliczu obecnego zachwiania hierarchii wartości duże znaczenie ma wyróżnienie, które zostało nam przyznane. Będzie ono nam służyć jako utwierdzenie nas w słuszności działań, które kluby gazety polskiej podejmują – zapewniła.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy