Gdynia: antyszczepionkowcy zaatakowali mobilny punkt szczepień. Musiała interweniować policja

Artykuł
Podczas ataku na szczepionkobus musiała interwniować policja (zdj. ilustracyjne)
Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Antyszczepionkowcy zaatakowali szczepionkobus stojący na bulwarze w Gdyni. Grupa kilkunastu osób otoczyła pojazd i krzyczała: „Jesteście zabójcami” oraz „Jesteście dziećmi doktora Mengele”. Na miejsce musiała przyjechać policja, bo medycy nie czuli się bezpiecznie.

Jak powiedziała rzeczniczka Szpitali Pomorskich Małgorzata Pisarewicz, do zdarzenia doszło w sobotę na jednym z gdyńskich bulwarów.

- Grupa kilkunastu osób zebrała się przy szczepionkobusie i krzyczała „Jesteście zabójcami” oraz „Jesteście dziećmi doktora Mengele”. Szczepimy od dziewięciu miesięcy i pierwszy raz spotkaliśmy się z taką sytuacją. W szczepionkobusie były prawie same kobiety i nie czuły się bezpiecznie. Dziewczyny wezwały policję, która przyjechała na miejsce i asystowała podczas naszej pracy. Normalnie mamy otwarte drzwi w szczepionkobusie, a tego dnia musiały być zamknięte, by nie było jakiegoś zagrożenia dla medyków i osób chętnych do szczepienia — powiedziała Pisarewicz.

Dodała, że akcja antyszczepionkowców musiała być wcześniej przygotowana.

Miejsca szczepień nie są tajemnicą

- Miejsca, gdzie szczepimy, nie są tajemnicą, bo upubliczniamy te informacje. W ten weekend szczepiliśmy jeszcze w Sierakowicach i Sulęczynie na Kaszubach, ale takich sytuacji nie było. Wcześniej informujemy policję i mamy asystę, jeśli jest taka potrzeba. Miejsc szczepień pomagają pilnować również strażacy. Staramy się, żeby wszyscy czuli się bezpiecznie podczas szczepienia — tłumaczyła w rozmowie Pisarewicz.

W lipcu gdyński szczepionkobus rozpoczął kursowanie po gdyńskich dzielnicach.

Mieszkańcy i turyści mogą wybrać, czy chcą się zaszczepić szczepionką Johnson&Johnson, czy Pfizer. W szczepionkobusie nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja i umawianie wizyty. Wystarczy wybrać dogodny dla nas termin i lokalizację, a następnie udać się do punktu szczepień plenerowych.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy