Formuła 1. Lewis Hamilton zwyciężył w Brazylii i zmniejszył stratę do Verstappena

Hamilton zmierza po zostanie najwybitniejszym kierowcą F1 w historii

Brytyjczyk Lewis Hamilton wygrał niedzielny wyścig o GP Brazylii. Zwycięstwo pomogło siedmiokrotnemu mistrzowi świata zbliżyć się do lidera klasyfikacji generalnej. Drugi był Holender Max Verstappen, a trzeci Fin Valtteri Bottas.

Hamilton ruszał do wyścigu z 10 pola, bo wymianie silnika. Jego najgroźniejszemu rywalowi Verstappenowi było dużo łatwiej, gdyż na polach startowych miał przed sobą tylko Bottasa. Holender długo prowadził w wyścigu, ale przez tragiczną pogodę, zawodnicy wielokrotnie zatrzymywali się w boksach. Hamilton zwyciężył z ponad 10-sekundową przewagą.  Do końca sezonu zostały jeszcze trzy wyścigi, w Katarze, Arabii Saudyjskiej i w Abu Zabi.

Źródło: Portal TV Republika