Finał Ligi Światowej nie dla Polaków. Francuzi zagrają z Serbią

facebook.com/FIVB.InternationalVolleyballFederation

Siatkarska reprezentacja Polski przegrała w półfinałowym spotkaniu Ligi Światowej z Francją 3:2 i nie zakwalifikowała się do finału rozgrywek. Drugim finalistą zostali Serbowie, którzy również po tie-breaku pokonali Stany Zjednoczone i to właśnie Amerykanie będą rywalami biało-czerwonych w meczu o 3. miejsce.

Polacy rozgrywki w fazie final six rozpoczęli od pokonania reprezentacji Włoch. Większość ekspertów upatrywała w podopiecznych Stephana Antigi faworytów do złota, jednak już drugi mecz okazał się dla biało-czerwonych zbyt wielkim wyzwaniem. Pomimo porażki z Serbią nasi siatkarze awansowali z pierwszego miejsca i trafili na teoretycznie słabszych Francuzów. Nadzieje kibiców naszych orłów zostały szybko przygaszone. Trójkolorowi błyskawicznie wygrali dwa sety, jednak kolejna dwa należały do kadry Antigi. W kluczowym piątym secie lepsi ponownie okazali się Francuzi, którzy wygrali 17:15.

W drugim półfinale Serbowie pokonali Stany Zjednoczone tym samym Amerykanie zostali rywalami Polaków w spotkaniu o 3. Miejsce.

Źródło: fivb.com