Euro 2020. Włochy-Hiszpania 1:1 (4:2 w karnych). Włosi w finale!

Włochy zagrają w niedzielnym finale UEFA EURO 2020

Włochy zagrają w niedzielnym finale UEFA EURO 2020. Stracili prowadzenie w meczu, ale pokonali Hiszpanię w rzutach karnych na Wembley.

Po godzinie od rozpoczęcia meczu Federico Chiesę zdobył gola, która dała Włochom przewagę, ale strzał rezerwowego Álvaro Moraty wyrównał wynik i potrzebna była dogrywka. Ale o wszystkim zdecydowały karne.

Włochy zaczęły mecz mocno, ale Hiszpania zaczęła przejmować kontrolę na środku pola. Pierwsza dobra okazja do celnego strzału pojawiła się w 25. minucie. Strzał Daniego Olmo został jednak obroniony przez Gianluigiego Donnarummę.

W drugiej połowie meczu pojawiły się liczne okazje. Stworzyli je m.in. Ciro Immobile i Sergio Busquets, ale Unai Simón zdołał obronić strzały Chiesy.

W 80. minucie Morata dostał podanie od Olmo i płaskim strzałem pokonał włoskiego bramkarza. Wynik 1:1 utrzymał się do końca, więc konieczne było przeprowadzenie dogrywki.

W dogrywce Włochy zdołały przetrwać ofensywę Hiszpanii. Doszło do rzutów karnych. Te lepiej strzelali Włosi i to oni zagrają w finale.

Źródło: UEFA.com