Przejdź do treści
Euro 2020. Włochy-Hiszpania 1:1 (4:2 w karnych). Włosi w finale!

Włochy zagrają w niedzielnym finale UEFA EURO 2020. Stracili prowadzenie w meczu, ale pokonali Hiszpanię w rzutach karnych na Wembley.

Po godzinie od rozpoczęcia meczu Federico Chiesę zdobył gola, która dała Włochom przewagę, ale strzał rezerwowego Álvaro Moraty wyrównał wynik i potrzebna była dogrywka. Ale o wszystkim zdecydowały karne.

???????? Antoine Griezmann was the man of the moment #OTD in 2016 as his goals sent Les Bleus to the EURO final ⚽️????@AntoGriezmann | @equipedefrance | #EURO2020 pic.twitter.com/1YgcqGo7u3

— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) July 7, 2021

Włochy zaczęły mecz mocno, ale Hiszpania zaczęła przejmować kontrolę na środku pola. Pierwsza dobra okazja do celnego strzału pojawiła się w 25. minucie. Strzał Daniego Olmo został jednak obroniony przez Gianluigiego Donnarummę.

W drugiej połowie meczu pojawiły się liczne okazje. Stworzyli je m.in. Ciro Immobile i Sergio Busquets, ale Unai Simón zdołał obronić strzały Chiesy.

???????? Chiesa's curler at Wembley ????

Goal of the Round contender? ????@GazpromFootball | #EUROGOTR | #EURO2020 pic.twitter.com/9A0mpTWn47

— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) July 6, 2021

W 80. minucie Morata dostał podanie od Olmo i płaskim strzałem pokonał włoskiego bramkarza. Wynik 1:1 utrzymał się do końca, więc konieczne było przeprowadzenie dogrywki.

W dogrywce Włochy zdołały przetrwać ofensywę Hiszpanii. Doszło do rzutów karnych. Te lepiej strzelali Włosi i to oni zagrają w finale.