Euro 2020. Onet ubliża im od faszystów. Tymczasem węgierscy kibice pokazali klasę

Artykuł
Węgrzy pielęgnują przyjaźń z Polską
Fot. Twitter/DosSietes

Portal Onet opublikował artykuł, w którym wyzywał węgierskich kibiców od bojówek powiązanych z neofaszystami. Ci jednak dalej robią swoje: tworzą piękną atmosferę i wyrażają solidarność z Polakami.

Mecze Euro 2020 odbywają się m.in. na stadionie w Budapeszcie. Nie obowiązują na nim pandemiczne ograniczenia dotyczące liczby kibiców, którzy mogą dopingować zawodników. Dzięki wspaniałej postawie fanów piłki nożnej mecze Węgrów z Portugalią oraz z Francją pozostawiły niezapomniane przeżycia.

Dziennikarze portalu należącego do Ringier Axel Springer Polska napisali jednak o grupie zwanej „Carpatian Brigade 09”, ich zdaniem „bandzie osiłków”, związanej ze środowiskiem neofaszystów. Zdaniem Onetu UEFA próbuje walczyć z węgierskimi kibicami ze względu na ich „homofobię”.

Fakty przeczą jednak oskarżeniom. Na filmie, który pojawił się niedawno w mediach społecznościowych, węgierscy kibice pozdrawiają Polaków i wyrażają solidarność z nami. Można przypuszczać, że przychylność Polsce jest przynajmniej jednym z powodów niechęci Onetu do Węgrów.

Źródło: stefczyk.info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy